Monday, June 23, 2008

George, farewell!

George Carlin ka vdekur dje në një klinikë në L.A prej problemeve të zemrës. Artikulli në NYT (flm E)
Nuk di të sillem, as të komentoj në raste të tilla. Po ju lë të shijoni dy pjesë prej tij, në atë që ai di të bëjë më mirë: Humor.
3 comments:

INA said...

George Carlin "Duka" i comedise, u shua.
Para nje jave kish dhene nje shfaqje dhe ishte me ne forme se kurre. Gjeni ne fushen e vet, mesues ne menyren me unortodokse, sarkazmiku George, "You'll be missed!"

t_red said...

Shume e zgjate zine per kete ti Jul. As per 22 bileta te parakohshme per ne Amsterdam nuk u merzite kaq shume :D

A funksionon edhe ketu ai rregulli i fsheses me korent kur postimi eshte jashte teme? Se po qe ashtu i fus nje te permendur ketij Georgit une, se s'u be qameti.
Po edhe po presim se c'vjen pas tij, prandaj fola une. :D

Julius said...

T_red, po e kisha qejf shumë dreqin.
Pastaj tulipanët nuk ikën në atë botë si ky (larg qoftë).

users online
 
Creative Commons License
Shkrimet e blogut Busulla jane te licensuara nen Creative Commons Autoresi-Jofitimprurese-Vepra te pandryshueshme 2.5 Italia License.